skip to content

Novinky

pondelok, 5 február, 2024 - 12:47

Ako nás ovplyvňuje usporiadanie vecí v našom príbytku? Ako nás môže motivovať čistota nášho obydlia a akými jednoduchými spôsobmi vieme premeniť náš dom alebo byt na pozitívny domov? Naše bývanie si vieme spríjemniť zmysluplnými úpravami a tým aj nastaviť našu myseľ.

Feng šuej je starodávna čínska metóda, ktorá sa zaoberá harmóniou človeka so životným prostredím. Po stáročia sa považuje za tradičnú cestu k šťastiu a prosperite. Táto metóda predpokladá, že všetko, čo nás obklopuje, je vytvorené z energie – čchi, ktorá je súčasťou vesmíru a ovplyvňuje všetko živé aj neživé, poskytuje silu na rozvoj a udržuje všetko v pohybe. 

V rozhovore s Martou Látalovou sa dozviete, ako si usporiadať veci v domácnosti tak, aby čchi prúdila celým prostredím a všetko okolo nás sa zharmonizovalo a očistilo.

Ako ste sa dostali k metóde feng šuej a čo vás na nej najviac fascinuje?

V minulosti som často premýšľala nad tým, prečo sa v určitých priestoroch cítim príjemne a v iných zase nie, aj keď z hľadiska stavby boli bez zjavných problémov. Keď som sa prvýkrát dostala k informáciám o feng šuej, začala som tušiť, že dôvodom je tok energií a ich vzájomná harmónia. Moja zvedavosť a vášeň pre feng šuej len rástla, a tak sa moja knižnica o tejto téme neustále rozširovala. Snažila som sa pochopiť podstatu tejto metafyzickej vedy, no po čase som si uvedomila, že knihy mi už nemôžu poskytnúť hlbšie poznatky. Preto som postupne začala študovať u viacerých majstrov z rôznych kútov sveta a dodnes študujem. 

Feng šuej je úžasné v tom, že nám umožňuje identifikovať zdroj a tok čchi a pomocou výpočtov určiť jeho potenciál. Je to systém na určenie spôsobu zachytenia či zhromaždenia priaznivého toku čchi. Vďaka nemu môže mať naše vonkajšie a vnútorné okolie na nás predvídateľný vplyv, keďže viditeľné aj neviditeľné aspekty nášho prostredia môžu ovplyvňovať našu pohodu, zdravie, duševný a emocionálny stav, ako aj finančný potenciál.

Robíte aj konkrétne návrhy interiéru podľa tejto metódy? Môžu si vás ľudia objednať priamo domov?

Robím aj návrhy interiérov, no treba si uvedomiť, že žiadna budova nie je schopná generovať čchi. Tú generujú najmä hory. Vietor, vodné toky a cesty ju “distribuujú” po krajine. Dôležité je postaviť budovu tak, aby dostatočne “prijímala” zdravú, nepoškodenú čchi.  Teda je veľmi dôležité okolie danej budovy. Treba sa pozrieť, akú interakciu má daná budova s okolitými horami, budovami, cestami, križovatkami, vodnými tokmi, či nie je v blízkosti nejaká stavba, ktorej tvar by vytváral tzv. ša čchi – agresívny, poškodzujúci vplyv na našu budovu. Až potom zisťujeme, ako je zabezpečená distribúcia čchi v budove a v našom interiéri, či nie je niekde blokovaná alebo príliš zrýchlená.

Ďalším článkom sú ľudia obývajúci daný interiér. Každý sme sa narodili v nejaký konkrétny čas, v tom okamihu sme “vstúpili” do interakcie s elektromagnetickým poľom zeme, slnko a planéty boli v nejakom postavení, to všetko má na nás vplyv a dáva nám určité predispozície. A preto nie každý priestor je prospešný pre každého človeka.

Keď toto všetko zistím a vypočítam, môžem začať navrhovať interiér pre konkrétneho človeka. Ideálne je začať riešiť feng šuej už v štádiu výberu pozemku na stavbu domu alebo v prípade kúpy bytu, nechať si najprv urobiť feng šuej analýzu, či bytovka a byt „má dobré feng šuej“ a či je pre vás vhodný. Veď aj cisári v starej Číne pomocou systému metód feng šuej najprv našli vhodné miesto pre svoj palác a mesto a až potom začali stavať. A ešte počkali na vhodný čas – priaznivú astrologickú konšteláciu.

Ako si zvoliť vhodnú farbu pre konkrétnu miestnosť v dome či byte?

Farby sú jedným z aspektov wu xing (päť činiteľov, laicky 5 elementov), a majú hlavne psycho-emocionálny vplyv na človeka. Každá má svoju jedinečnú frekvenciu a tak pôsobí na organizmus. Vo feng šuej využívame na korigovanie rôznych vplyvov najmä materiály, teda priamo kov, drevo, vodu, oheň a zem. Majú oveľa silnejší vplyv ako farby. Samozrejme, keď nemôžeme použiť priamo materiál, používame farby a vzory. Klientom odporúčam, aby si farby vyberali podľa svojich pocitov, čo sa im páči, aké farby majú radi. 

Samozrejme, na farby sa pozeráme aj z pohľadu konceptu jin a jang. Aj miestnosti v byte delíme podľa charakteru využívania na viac jinové alebo viac jangové. Napríklad v spálni potrebujeme viac jinové (pokojné, relaxačné) prostredie a teda použijeme farby viac jinové, teda skôr tlmené, jemné či tmavé odtiene, určite nie jasnú oranžovú či červenú. 

Naopak v pracovni potrebujeme vytvoriť viac jangové (akčnejšie, dynamickejšie) prostredie a použijeme jasné a výraznejšie farby. Určite sa nedajte zlákať informáciami, že napr. sever sa spája s fázou (činiteľom, elementom) voda a preto treba severnú miestnosť vymaľovať na modro alebo južnú miestnosť zase na červeno, lebo juh sa spája s ohňom. To sú veľmi zjednodušené informácie a narobili by ste viac škody ako úžitku. 

Ako sa môže feng šuej použiť na zlepšenie kvality spánku a pohody v dome?

Súčasťou feng šuej sú aj znalosti o geopatogénnych zónach. Tie vyžarujú energiu disharmonickú pre náš organizmus, teda nie je vhodné na nich spať alebo dlhšie sedieť. 

Kvalitu spánku ovplyvňuje kvalita prostredia, preto by spálňa mala byť v najpokojnejšej časti bytu, mala by to byť najjinovejšia miestnosť. Dvere do spálne by nemali byť presne oproti vchodovým dverám a posteľ by nemala stáť presne v línii medzi dverami a oknom. Vzniká tu zrýchlenie toku čchi, čo nepriaznivo vplýva na vaše biopole. Ak je miestnosť malá a nemáte možnosť posunúť posteľ, určite zatvárajte pri spaní dvere do spálne a na okná zaveste hrubšie závesy. Tiež by ste nemali spať s hlavou pod oknom. Za hlavou a nad ňou potrebujete plnú stenu, aby ste sa aj podvedome cítili bezpečne. Nespite ani pod strešným oknom. 

Problematické je aj umiestnenie postele pod šikmým nízkym stropom podkrovia. Ten „stláča“ čchi a tá zase „tlačí“ na biopole človeka počas spánku. Rovnako pôsobia aj trámy nad posteľou alebo poličky a skrinky. Podľa toho, na ktorú časť tela smeruje tento „tlak“, tam sa časom môžu objaviť zdravotné problémy. Trámy treba zakryť dreveným stropom, sadrokartónom alebo aspoň látkou a vytvoriť tak rovný strop. Neumiestňujte posteľ hlavou do rohu miestnosti, vytvoríte tak nestabilitu v prúdení energií a aj v podvedomí. Nespite ani nohami priamo smerom do dverí, aj v našej kultúre je to poloha nebožtíka. Čchi vstupujúca do miestnosti „vrazí“ rovno do nôh a spôsobí poruchy spánku. Ak nemôžete posunúť posteľ, dajte medzi ňu a dvere paraván alebo skrinku, ktorá bude o štyridsať centimetrov vyššia než posteľ. 

Ešte je vhodné, ak by ste spali v smere jedného zo svojich priaznivých smerov. Tieto smery si viete zistiť podľa svojho roku narodenia a tzv. ming gua (životné číslo, gua číslo). Informácie k tomu nájdete aj v kalendári Silové miesta Slovenska 2024 alebo v Diári almanachu feng šuej 2024

To sú základné zásady pri spaní z pohľadu toku čchi a tvarov v miestnosti. A tieto zásady platia aj pre sedačky, sedenie pri jedálenskom či pracovnom stole.

Prostredníctvom metód feng šuej zisťujeme nie len tok čchi, ale aj jej charakter a kvalitu a podľa toho sa rozhodujeme, na čo daný priestor využijeme. Nie každá izba je vhodná na spálňu, detskú, obývačku či pracovňu. A ešte do toho treba zapojiť konkrétnych obyvateľov bytu prostredníctvom ich osobných BaZi astrológií. 

Existujú špecifické tipy pre zlepšenie pracovného prostredia pomocou feng šuej?

Je pár základných typov, ktoré môže aplikovať skoro každý. Ideálne je dodržať všetky:

 • Neseďte chrbtom k oknu ani k dverám, potrebujete mať stenu, paravan alebo vyššiu skrinku za chrbtom, vysoké operadlo stoličky nestačí
 • Stôl a sedenie natočte tak, aby ste sa pozerali smerom šeng čchi alebo niektorým priaznivým smerom podľa vášho Ming gua (nájdete ho kalendári Silové miesta Slovenska 2024 alebo v Diári almanachu feng šuej 2024 
 • Stôl a monitor na ňom umiestnite tak, aby ste videli na dvere a väčšinu miestnosti
 • Zútulnite si ho tým, čo máte radi a čo vás inšpiruje: kvety, fotky, obrazy, knižky, vône, …
 • Nezabudnite na dobré, ale príjemné osvetlenie

To open space kancelárie nespĺňajú. Skúste byť aj v nich kreatívni a svoj pracovný priestor si upravte podľa týchto zásad a možností. Za chrbát si dajte skrinku, vyššie kvety alebo paravan. Ak sedíte v boxe a máte pred sebou oddeľovaciu stenu, nalepte na ňu veľký obrázok s ďalekou perspektívou (krajinu, more, mesto z diaľky, …), aby ste mali pocit, že sa pozeráte do diaľky.

Aké sú najčastejšie chyby, ktoré ľudia robia pri aplikovaní feng šuej vo svojich domovoch alebo kanceláriách?

Bohužiaľ sa šíria internetom, no aj niektorými knihami veľmi zjednodušené, skreslené a aj vymyslené informácie o feng šuej. Ide najmä o komerčnú „new age“ variantu, ktorá sa vyvinula v Amerike v osemdesiatych rokoch. Alebo si prečítajú jednu knihu a aplikujú z nej, čo sa dá v ich priestore aplikovať. Často sú to však informácie bez širšieho kontextu. Niektoré informácie pramenia z mýtov, folklóru a náboženskej viery východných krajín, najmä Číny. Je to podobné, ako u nás napríklad symbol šťastia štvorlístok alebo podkova. Bežné symboly sú o viere v ne, nemajú schopnosť priamo korigovať čchi. A ďalší problém je, že ľudia často nepoznajú skutočný význam symbolov, ten je často skresľovaný.

Ďalšou častou chybou je, že pri hľadaní feng šuej konzultanta sa ľudia často orientujú podľa „krásy“ webovej stránky a podľa sľubov, ktoré sú na nej uvedené. Málokto sa zaujíma o to, ako kvalifikovaný je dotyčný poradca, kde študoval a koľko toho študoval. 

Treba si uvedomiť, že čchi v krajine a priestore má nejaký potenciál. Ten vieme prostriedkami feng šuej v určitej miere, podľa jeho sily a charakteru, posilniť, harmonizovať alebo korigovať. Ale je to len potenciál. To či bude mať na nás vplyv alebo či ho využijeme, ak má pozitívny potenciál, je len na každom z nás. Ja ani feng šuej to za vás neurobíme. Systém feng šuej nám ho pomôže spoznať, prípadne upraviť a nájsť najvhodnejšie miesta v priestore pre človeka podľa jeho BaZi astrológie. Aj tá dáva človeku len nejaký potenciál a je na človeku, čo s ním urobí. Z tohto pohľadu neexistuje žiadny pevne daný osud.

Spomínate si aj na úspešné prípady, kde metóda feng šuej pomohla pozitívne v konkrétnom prípade?

Takých prípadov je mnoho, väčšina klientov sa riadi odporúčaniami, ktoré im v rámci feng šuej projektu dám. Či už sú to firemní alebo súkromní klienti. Samozrejme, sú aj takí, ktorí čakajú, že mávnem čarovnou paličkou a všetko vyriešim za nich. Alebo že opravím všetky energie u nich, a bude všetko vyriešené, budú bohatí, šťastní a zdraví. Ale tých je našťastie veľmi málo. Možno preto, že sa najprv každému snažím vysvetliť, ako to naozaj funguje.

Feng šuej projekty ani informácie o klientoch nezverejňujem, sú to ich osobné záležitosti. Ani doktor nezverejňuje informácie o svojom pacientovi. Preto neriešim žiadne referencie na webe. Tie si posúvajú klienti medzi sebou sami a kto ma má nájsť a máme spolupracovať, ten si ma nájde. A vtedy to funguje najlepšie.

Môže feng šuej pomôcť pri rozhodovacom procese, napríklad pri výbere miesta pre nový domov alebo pri návrhu interiéru?

Pomocou systému metód feng šuej vieme zistiť kvalitu miesta, ktoré si chcete vybrať za svoj domov. Preverujem geopatogénne a technopatogénne energie na pozemku a jeho okolí, stavebné možnosti – umiestnenie vstupu na pozemok, natočenie domu priaznivým smerom, aby sme zachytili správnym spôsobom tok čchi. To závisí od veľkosti pozemku a domu a od stavebných predpisov v danej lokalite. Nie na každom dobrom pozemku sa dá postaviť dobrý dom. Do hry vstupuje veľa faktorov, ktoré treba zohľadniť a niektoré sa môžu aj vylučovať. 

A napokon aj „dobrý“ dom na „dobrom“ pozemku nemusí byť „dobrý“ práve pre vás. To isté platí aj pre byty, preto je ideálne najprv urobiť rýchlu feng šuej analýzu bytu skôr, než si ho kúpite. Ak nie je vhodný, hľadať ďalej a ak je vhodný, tak potom vyberieme priaznivý dátum na podpis kúpnej alebo nájomnej zmluvy. Potom je vhodné urobiť feng šuej projekt, v ktorom na základe feng šuej analýzy, navrhnem usporiadanie interiéru s ohľadom na každého obyvateľa v ňom (zvieratká sa nerátajú ) a navrhnem harmonizačné a aktivačné opatrenia. 

Ako som už spomenula, čchi generuje krajina, preto je najlepšie začať od pozemku. Pokiaľ už byt, dom, firemný či obchodný priestor máte, metódami feng šuej zistíme, aké kvality a charaktery čchi tam máte a v rámci možností navrhneme riešenie interiéru a príslušných opatrení. Treba však počítať s tým, že možno bude treba zmeniť v usporiadaní nábytku, či vymeniť miestnosti. Pre obydlia platia iné pravidlá a používajú sa iné metódy ako pre firemné priestory. Veď na priestor, v ktorom bývame, máme iné požiadavky a robíme v ňom iné činnosti ako v priestoroch určených na biznis, či už sú to kancelárie, výrobné, reštauračné a kaviarenské priestory, hotely a ozdravovne, športoviská, obchody, výstavné priestory, …

Iný charakter čchi potrebujeme v spálni, iný v detskej izbe, kuchyni, obývačke a iný v kancelárii manažéra, iný v kancelárii účtovníčky, vo výrobe, v kaviarni, v obchode, …

Ako sa feng šuej vyvíja v súčasnej dobe a aké nové trendy sa objavujú?

V minulosti, prakticky do začiatku 20. storočia bolo feng šuej odovzdávané len ústne majstrom žiakovi, ktorí často patrili k uzavretým rodovým líniám. Vybraný žiak, maximálne dvaja – traja, boli s majstrom prakticky celý život a robili mu asistentov, pritom sa učili. Písomne sa prakticky veľmi málo zaznamenávalo. Takže nechať si „urobiť“ feng šuej mohli len veľmi bohatí ľudia, keďže nájsť vhodný pozemok, urobiť všetky merania a výpočty bez dnešných technológií bolo veľmi zdĺhavé, často to trvalo dlhšie ako rok. Vďaka tomu všetkému bolo majstrov málo, a ak si niektorého objednali, tak ho po celý čas aj s asistentmi ubytovávali a živili.

V 20. storočí sa situácia začala meniť. Majstri feng šuej začali odovzdávať svoje vedomosti širšiemu okruhu záujemcov a aj „cudzincom“. A mnohí ich pochopili a šírili ďalej a mnohí si ich prerobili podľa svojho pochopenia a nepochopenia. Vzniklo tak viacero „nových metód“, ktoré však nemajú žiadny pravdivý základ. V súčasnosti je kníh o feng šuej mnoho, aj kurzov a tzv. majstrov je viac a viac, ale problémom je nájsť relevantné informácie. Ľudia majú pocit a „učitelia“ feng šuej im to tak prezentujú, že stačí víkendový či týždňový kurz a môžu robiť konzultanta feng šuej. Často tu chýba „zdravý sedliacky rozum“ a kritické myslenie.

Ďalšou výzvou je pôvodné znalosti a vedomosti aplikovať v dnešnej modernej dobe. Zmenil sa spôsob života a priority ľudí (napr. najdôležitejší bol prvorodený syn, dôležité bolo dobre vydať dcéry, bohatstvo znamenalo mať veľké hospodárstvo, ženy nevlastnili žiadny majetok a podobne). Chce to hlboké pochopenie významu informácií, ktoré sú často popisované len prostredníctvom symbolov.

Na druhej strane feng šuej funguje aj v dnešnej modernej dobe veľkomiest, moderného života a technológií. Rovnako ako všetky ostatné východné filozofie, aj feng šuej je o toku a akumulácii čchi. A tá stále prúdi v prostredí, či už v prírodnom alebo zastavanom. Mnohé korporácie to pochopili a svoje sídla a prevádzky umiestňujú a budujú podľa tohto systému. Stále vidíme veľa nových budov a projektov, ktoré využívajú feng šuej a dosahujú veľmi dobré výsledky v oblasti bývania aj biznisu. 

Viete nám dať nejaké typy na rýchle vyčistenie príbytku podľa vašej metódy? Niekomu, kto tomu chce venovať málo času… 

Treba si najprv zadefinovať, čo a prečo chceme vyčistiť. Je rozdiel medzi neporiadkom a špinou. Príliš veľa vecí natlačených na malom priestore, naukladaných na podlahe, v rohoch alebo pod nábytkom bráni zdravému toku energie. Veľa neporiadku spôsobuje stagnáciu, blokády a iné problémy, ktoré vás môžu brzdiť. Upratanie neporiadku je dobrým terapeutickým detoxom. 

Prejsť si, čo naozaj potrebujem a čo nie, a to platí pre všetky oblasti života. Takéto vytriedenie a zbavenie sa nepotrebností vytvorí priestor pre nové veci a zážitky. Okolo seba by ste mali mať veci, ktoré vám naozaj slúžia, povznášajú vás, inšpirujú a prinášajú vám pocit radosti. Existuje aj tzv. pracovný neporiadok, ktorý nemusí byť problémom. Nesmie to byť však chaos. Opäť odporúčam zapojiť zdravý rozum a dodržať pár zásad:

 • Začnite v malom, po malých úsekoch, po poličkách, zásuvkách, …
 • Pri každej veci sa sami seba spýtajte, akú hodnotu má tá vec pre váš život
 • Urobte si 3 kôpky: chcem tonie som si istá a nepotrebujem/nechcem to. Nerozmýšľajte nad tým, riaďte sa prvým pocitom.
 • Kôpku chcem to si pekne uložte, kôpku nepotrebujem/nechcem to čo najskôr vyhoďte alebo darujte, ak to môže ešte niekto zužitkovať (oblečenie, knihy, hračky, …). Hlavne sa v nej už nehrabte, každý máme tendenciu začať špekulovať, či sa to ešte nezíde. A kôpku nie som si istá prejdite znovu alebo si ju odložte na vytriedenie na ďalší deň.

Tento spôsob japonského štýlu upratovania (bývajú v malých priestoroch) spopulárnila Marie Kondo, určite nájdete o tom mnoho informácií.

Pokiaľ máte pocit, že u vás energie stagnujú alebo sú „ťažké“, pomôže dobre vyvetrať, prípadne vydymiť priestor kvalitnými prírodnými vonnými tyčinkami alebo vydymovadlom. Zároveň je dobré si uvedomiť, že energie v priestore vo veľkej miere ovplyvňujeme my sami svojím správaním, emóciami, vnútorným nastavením a myšlienkami, čo nám behajú v hlave. 

A hľadajme najprv u seba, lebo svet okolo nás je len zrkadlom nášho vnútorného sveta.

Spoznaj sám seba a poznáš celý svet.

Ing. Marta Látalová, www.fscentrum.sk

Ďakujeme za rozhovor!

https://www.epochtimes.sk/odbornicka-na-feng-suej-nesedte-chrbtom-k-oknu...

pondelok, 5 február, 2024 - 12:34

Portál Epoch Times Slovensko urobil som mnou rozhovor o Feng šuej :). Prečítať si ho môžete tu:

https://www.epochtimes.sk/odbornicka-na-feng-suej-nesedte-chrbtom-k-oknu...

štvrtok, 25 január, 2024 - 16:59

Milí priatelia,

 

Dva roky sme sa nevideli na Feng šuej workshopoch. Voláte a píšete mi, že vám chýbajú a žiadate ma, aby som sa do nich znovu pustila. Tak som pre vás 2 tradičné k začiatku nového solárneho roka pripravila smiley.

 

31.1.2024     17.00 – 20.30 hod. bude workshop Rok Dreveného Draka – Feng šuej a

6.2.2024       17.00 – 20.30 hod. workshop Rok Dreveného Draka – BaZi astrológia

 

4.2.2024 o 9.37 hod. (platí pre naše územie) začne nový solárny rok a do našich príbytkov a firemných priestorov vstúpia nové ročné vplyvy. V tomto čase začnú pôsobiť aj nové astrologické vplyvy. A naviac sa začína aj nová 20-ročná perióda – 9. perióda.

Na workshopoch si o ich kvalitách povieme a dozviete sa ako ich ošetriť alebo aktivovať.

Podrobnosti o obidvoch workshopoch (obidva budú naživo v Bratislave, miesto upresním):

 

Rok Dreveného Draka 2024 z pohľadu Feng šuej

 • V akom rozložení zavítali nebeské vplyvy do našich príbytkov?
 • Kde v priestore sa usídlil tento rok Veľkovojvoda Jupiter a čo s tým?
 • Kde sa usídlila hviezda kariéry, prominentná a finančná hviezda a ako to viem využiť?
 • Ktoré z nebeských vplyvov a ako ovplyvnia moje životné oblasti: zdravie, kariéru, vzťahy, investície, deti, spoločenský život?
 • Ako sa bude mať každé Ming gua v jednotlivých palácoch?
 • Na čo sa môžeme pripraviť v roku 2024 a čo robiť, aby sme z neho vyťažili čo najviac?
 • Čo nerobiť v roku Dreveného Draka v príbytkoch, aby sme si niečo nepokazili?

 

Môžete sa tešiť na viac než 3 hodiny plné informácií.

Cena workshopu je 29,- €, ak si ho prosíte, záväzne si ho môžete objednať mailom alebo vyplnením objednávkového formulára.

 

Na workshope budeme pracovať aj prakticky, tak si pripravte pôdorys svojho bytu / domu / firemného priestoru v mierke, do ktorého si môžete kresliť a robiť poznámky,  s presným zameraním severu. Sever zamerajte kompasom, mobilnou aplikáciou kompasu v mobile alebo pomocou Google máp. Na workshope si povieme ako to urobiť. Pripravte si tiež pravítko a písacie potreby, aby ste si vo svojom pôdoryse mohli všetko vyznačiť.

 

Rok Dreveného Draka 2024 z pohľadu astrológie BaZi

 • Aké vplyvy prinesú jednotlivé znamenia zvieratníka?
 • Ktoré zo znamení zvieratníka mám v mojom grafe narodenia?
 • Ktoré z nich a ako ovplyvnia moje životné oblasti: zdravie, kariéru, vzťahy, investície, deti, spoločenský život?
 • Na čo sa môžeme pripraviť v roku 2024 a čo robiť, aby sme z neho vyťažili čo najviac?
 • Čo nerobiť v roku Dreveného Draka, aby sme si niečo nepokazili?

 

Na workshope je budete pracovať so svojim osobným astrologickým BaZi grafom narodenia, ktorý je úplný, ak je v ňom aj hodina narodenia. Preto ak ju neviete, skúste si ju zistiť. V BaZi grafe budete vidieť,  aké znamenia v ňom máte a ktorú životnú oblasť ovplyvňujú. Po prihlásení na workshop vám pošlem link, kde si svoj (svojich blízkych) BaZi graf vytvoríte.

 

Môžete sa aj na tomto stretnutí tešiť na 3,5 hodiny informácií.

Cena workshopu je 29,- €, ak si ho prosíte, záväzne si ho môžete objednať mailom alebo vyplnením objednávkového formulára.

 

Bonus č. 1:

Pre Vás, ktorí sa chcete zúčastniť obidvoch workshopov, mám výhodnejšiu cenu 50,- za obidva smiley

A bonus č. 2:

Ako účastníci workshopu máte možnosť získať kalendár Silové miesta Slovenska 2024 a Diár almanach feng šuej 2024 za výhodnejšie ceny. Ak si niektorý prosíte, zaškrtnite ho v objednávkovom formulári a prinesiem Vám ich na workshop:

 • kalendár Silové miesta Slovenska 2024 za zvýhodnenú cenu 12,40 € (pôvodne 14,90 €)
 • Diár almanach feng šuej 2024 za zvýhodnenú cenu 12,40 € (pôvodne 14,90 €)
 • kombo:kalendár Silové miesta Slovenska 2024 a Diár almanach feng šuej 2024 za zvýhodnenú cenu 22,- € (pôvodne 29,80 €)

Teším sa na Vás smiley

piatok, 11 august, 2023 - 13:54

Zavítajte už po 11-ty krát do zázračného sveta, kde krása prírody sa spája s hlbokou energiou a pozitívnym vplyvom na váš život. Naša kolekcia kalendár Silové miesta Slovenska 2024 a Diár almanach feng šuej 2024 vám prináša jedinečný pohľad na najzaujímavejšie lokality Slovenska, kde sa sila a energia stretávajú.

Titulná fotografia vás zavedie na malebné lúky nad Bešeňovou, kde sa vám odhalí osamotená borovica, strážiaca tajomstvá prírody svojou krásou a účinnou energiou. Tento kalendár veľkosti A4 nie je len jednoduchým záznamom dní a mesiacov, je to sprievodca k hlbšiemu vnímaniu sveta okolo nás.

Pre aktívnych jednotlivcov, ktorí sú zvedaví na tajomstvá, ktoré príroda skrýva, je tento kalendár skvostom. Ak ste fanúšikom feng šuej alebo sa zaujímate o klasickú čínsku medicínu, tento kalendár vám ponúka širokú škálu informácií. Od podporných potravín pre jednotlivé orgány cez vplyvy počasia na zdravie až po spôsoby, ako podporiť svoju pohodu a zdravie s esenciálnymi olejmi.

Chcete harmonizovať svoje prostredie a prilákať pozitívnu energiu? V kalendári nájdete pokyny pre klasické Feng šuej a metódu Lietajúcich hviezd. Nechýba ani ich vplyv v roku 2024 a spôsoby, ako dosiahnuť harmóniu vo vašom domove a živote.

Pre tých, ktorí túžia byť v súlade s rytmami vesmíru, kalendár prináša aj horoskop pre rok 2024 a špeciálne vplyvy energií každého dňa. Tieto informácie vám pomôžu vybrať správny čas pre dôležité momenty vo vašom živote, čím vám umožnia byť na správnom mieste v ten pravý čas.

A to nie je všetko! Medzi jeho stránkami nájdete recepty podľa sezóny, lunárny kalendár, okrem slovenského aj české kalendárium so sviatkami a menami a mnoho iných inšpiratívnych a duchovných citátov.

A pre tých, ktorí chcú mať túto múdrosť stále pri sebe, ponúkame aj diár a almanach feng šuej 2024 vo veľkosti A5. Tento praktický sprievodca obsahuje rovnaké bohatstvo informácií ako kalendár, a navyše vám prináša Bachové kvetové esencie na podporu vášho zdravia.

Ak si niektorý či obidva prosíte, možete si ich objednať v mojom eshope s čajmi: https://www.camellia.sk/kalendar-silove-miesta-slovenska-2024-a-diar-almanach-feng-suej-2024/.

Ak chcete kalendáre a diáre ďalej predávať, napíšte mi prosím mail.

kalendár feng šuej 2024diár feng šuej 2024

štvrtok, 2 marec, 2023 - 16:42

Každý rok sa tieto vplyvy prejavujú v inom svetovom smere (astrologickom výseku, uhlovej vzdialenosti). Sú generované vládnucim znamením roka a nepriaznivý vplyv majú, len ak ich aktivujeme. Budeme pracovať s presným rozložením svetových smerov na našom pôdoryse.

 

Tai Sui

V tomto roku je generál Tai Sui (Thai Suej) – Veľkovojvoda Jupiter v sektore Zajaca, v druhej tretine východu (V2 = 82,5° – 97,5°).Jeho vplyv môžeme spustiť, ak v tomto sektore k narušíme integritu Neba a Zeme hĺbkovými výkopovými prácami a väčšími rekonštrukciami priestoru. Šťastie neprinesie, ak v tomto roku začneme rekonštruovať alebo aj stavať novú budovu s priečelím na V2. Taktiež môžeme aktivovať jeho neblahý vplyv, ak mu budeme priamo čeliť my,  teda ak sedíme natočený tvárou priamo na V2, teda priamo na rozmedzie V2 = 82,5° – 97,5°(či už pri práci alebo akejkoľvek inej dlhodobejšej činnosti). Ak máme dvere priamo v tomto výseku, snažíme sa ich čo najmenej používať. Podľa intenzity narušenia sa môžu prejaviť rôzne zdravotné problémy, neblahé finančné dopady a spustiť sa séria vážnych zranení a iných nehôd. Na zmiernenie vplyvu už prebudenej energie je vhodné použiť kovové predmety v interiéri v tomto sektore, ale hlavne v exteriéri pred vstupom do domu alebo budovy, v smere V2.

Sui Po

Zrkadlením vládnucej energie je opozitný smer druhá tretina západu (Z2 = 262,5° – 277,5°), sektor Kohúta. Táto energia nazývaná Sui Po (Suej Po) je jinovej podstaty a má slabší vplyv ako Tai Sui. Aby sme jeho vplyv neaktivovali, nesedíme chrbtom tomuto smeru. Nerobíme rekonštrukcie domu alebo  budovy, ktorej chrbát je v tomto smere, hlavne ak je obývaná, nestaviame novú budovu, ktorej chrbát by bol týmto smerom. Ak je to možné, obmedzíme hluk a používanie dverí v tomto sektore. Na zmiernenie vplyvu aktivovanej energie je vhodné použiť kovové predmety v interiéri v tomto sektore, v exteriéri v prípade vonkajších výkopových a stavebných prác v smere Z2.

San Sha

San Sha (San Ša) – tri škodlivé energie zahŕňa 3 typy škodlivých energií: Jie Sha (lúpeže, ublíženia na zdraví a peňažné straty), Zai Sha (nehody, nešťastia a choroby) a Sui sha (prekážky a ťažkosti). Tento rok pôsobia z kardinálneho západného smeru a ovplyvňujú priestor v uhlovej vzdialenosti od 232,5° (JZ3) – 307,5° (SZ1). Ich drevená energia pôsobí v sektore, ktorý patrí prirodzene kovu.  Aby sme ich nevybudili, vyhnime sa i tu zemným výkopom a rekonštrukciám. Ani naše nohy pri spaní by nemali smerovať k týmto smerom. Ak budeme pri práci alebo inýchdôležitých jednaniach sedieť tvárou k uvedeným smerom, bude to v poriadku. Zmiernenie škodlivého vplyvu kovovými predmetmi pomáha aj v týchto sektoroch.

 

Ak predsa len potrebujete začať rekonštruovať alebo stavať budovu natočenú na niektorý zo spomenutých smerov, napíšte mi apomocou časovacích techník ZeRi, Vám vyberiem špeciálny vhodný čas na začiatok prác.

 

Ďalšie informácie z feng šuej, čínskej medicíny a astrológie, časovacích techník, lunárny kalendár a mnoho užitočných rád a tipov nájdete v našom Diáry almanachu feng šuej 2023 a kalendári Silové miesta Slovenska 2023.

 

Prajem vám radostný a  úspešný rok Čierneho Zajaca 2023 smiley

štvrtok, 2 marec, 2023 - 16:38

Solárny kalendár, bežne známy v Číne ako farmársky kalendár alebo kalendára Hsia, je fascinujúcim spôsobom presný systém, ktorý zaznamenáva plynutie času. Pre potreby Feng Šuej a čínskej astrológie BaZi sa používa práve tento kalendár. Podľa neho začal na našom území 4. februára 2023 okolo 3:48 rok Vodného Zajaca Gui Mao  (癸卯).

Starí Číňania pripisovali vplyvu planét veľký význam, najmä 7 hviezdam Veľkého vozu a ich  dvom neviditeľným spoločníkom. Lietajúca hviezda je poetický názov pre premenlivé vplyvy tejto nebeskej čchi prejavujúce sa v priestore. Tak každý deň, mesiac, rok a dvadsaťročie  prevláda iná energo-informačná kvalita čchi v našom životnom priestore. Lietajúca hviezda Feng Šuej sa zaoberá touto kvalitou čchi, jej smerom a tokom v súvislosti s časom. Objasňuje, prečo sa v priebehu času mení naše „šťastie“. Teraz sa pozrieme, aké bude „šťastie“ tento rok v našich príbytkoch v jednotlivých sektoroch. Pôdorys svojho bytu si rozdelíme na 9 rovnakých obdĺžnikov / štvorcov (3 x 3) a podľa magnetického severu určíme severný a ostatné sektory. Tak hneď uvidíme, do ktorého priestoru nám „vletela“ ktorá hviezda. Pozrime sa aký potenciál nám prinášajú.

 

 

Centrum

Drevená zelenáhviezda 4 (Wen Qu)bude vytvárať pohyb v centrálnom paláci. Prinesie rýchle myslenie a reflexy, romantiku, viac štúdia, umeleckého prejavu, kreativity či vnímania a vytvárania krásy. Ak by bol priestor poškodený, môže sa prejaviť nepokojom, nerozhodnosťou, škandálmi, túlaním, gamblerstvom, stratami v dôsledku špekulácií či veľkého rizika. V zdravotnej oblasti môže byť vyššia chorobnosť.    V prípade potreby negatívne prejavy oslabímeelementom Kov.

Východ

Zemská energia čiernejhviezdy 2 (Ju Men) bude atakovaná drevenou energiou východu a vytvoria tak bojovú kombináciu. Tá môže priniesť hádky, konflikty, prílišnú argumentáciu, nezhody, útoky a súdne spory. Problematické môžu byť vzťahy najmä medzi matkami a synmi, svokrami a zaťmi či staršími ženami a mladšími mužmi. Z pracovného a finančného hľadiska môžu prísť zisky, ale aj straty ako následok nevhodnej komunikácie. Zdravotne sa môžu prejaviť ťažkosti so žalúdkom a pečeňou. Ženy by sa mali vyhnúť tomuto sektoru. Energie stlmíme Kovom.

Juhovýchod

Jadeitová 3 (Lu Cun)– drevená energia plná dynamiky, kreativity ale aj hádavosti a konfliktovsa spojí s drevenou energiou juhovýchodného sektora. Môžeme očakávať vzostupy a úspechy napriek prekážkam či neočakávané výhry. Viac sa prejavia ambície, dynamika, vytrvalosť, naštartuje sa mnoho nových vecí. Ale aj manipulácia, šikanovanie, klamstvá, podvody, krádeže, muži môžu byť agresívnejší voči ženám a viac sa „naháňať“ za nimi. V zdravotnej oblasti sa môžu objaviť mentálne a nervové problémy najmä u žien. Vplyv korigujeme elementom Oheň.

Juh

Prominentná hviezda tejto periódy bielazemská 8 (Zuo Fu)vstúpi do ohnivej energie juhu. Prinesie potenciál šťastných udalostí, osláv, podporu pre manželstvo a dobrý rodinný život. V pracovnej oblasti možnosti ľahšie zarobiť viac peňazí, bude viac finančného šťastia a bohatstva. Prejaviť sa môžu najmä mladší muži, ktorí majú podporu žien v strednom veku. Dôležitá je vytrvalosť, potom príde aj pomoc od vyššie postavených ľudí a šťastie na dobrých učiteľov a mentorov. Zo zdravotných záležitostí je potenciál ľahších problémov s kosťami alebo trávením. Priestor je vhodné čo najviac využívať, netreba ošetrovať.

Juhozápad

Dlhodobo priaznivá energia vodnej bielejhviezdy 1 (Tan Lang)  bude v konflikte so zemským sektorom. To sa môže prejaviť nedorozumeniami a konfliktami medzi partnermi či manželmi, ktoré môžu viesť až k rozchodom. V pracovnej oblasti môžu prísť nezhody a nedorozumenia, no aj zaujímavé príjmy na základe dobrých referencií. Zo zdravotného hľadiska je ohrozený žalúdok a tráviace orgány, u žien riziko potratu, u mužov ťažkosti s potenciou. Tehotné ženy by sa mali tomuto priestoru vyhýbať. Ošetríme elementom Kov.

Západ

Kovová energia bielej hviezdy 6 (Wu Qu)bude podporovaná kovovou energiou západu. Môže to priniesť väčšiu autoritu, dobré vodcovské schopnosti a vyššie postavenie, no aj nezhody, napätie a príliš veľa argumentov najmä u mladších žien. Priestor je vhodný pre vedúcich pracovníkov, pozor však na vyvyšovanie sa a manipuláciu druhých. Je tu tiež riziko krádeží a vlámaní. Zdravotne môžu byť ťažkosti s hrubým črevom, ústami, zubami. Priestor ošetríme elementom Voda v pasívnej forme.

Severozápad

Energia zemskejžltej 5 (Lian Zhen)– hviezdy cudnostije dlhodobo problémová, no v kovovom paláci bude čiastočne korigovaná. Aj tak môže priniesť nerozhodnosť, oslabenie autority a vodcovských schopností, finančné straty z nesprávneho vyhodnotenia situácie, ťažšie uplatnenie sa v práci najmä u mužov v strednom veku. Môže byť sklon k vyhýbaniu sa riešiť problémy a k stagnácii. Zdravie si treba posilniť, aby sa nevyskytli pľúcne ochorenia, ťažkosti v oblasti hlavy, mozgu a krku, je vyššie riziko kolapsov, zhubných ochorení - hlavne kostí. Priestor ošetríme elementom Kov.

Sever

Energia ohnivej purpurovej 9 (Fu Bi) vie s vodnou kvalitou tohto paláca vytvoriť harmonické spojenie. Môže tak priniesť podporu kooperácie a partnerstiev. Je tiež šanca získať uznanie a vyššie spoločenské či kariérne postavenie, no môžu prísť aj náhle finančné straty. Môže byť viac šťastných udalostí v rodinách a vyššia plodnosť, no aj vyššia promiskuita a útoky najmä na ženy v strednom veku. Priestor je vhodný pre verejne vystupujúcich umelcov, verejne činné osoby a diskusné miestnosti. V zdravotnej oblasti sa môžu objaviť nevoľnosti, ťažkosti so srdcom, očami a kožou, je vyššie riziko pohlavných chorôb a potratov. Pri negatívnom prejave ošetríme elementom Drevo a Kov.

Severovýchod

Tu sa usídlila červenáhviezda 7 (Po Jun), má „pokrivený“ charakter a nie nadarmo sa jej hovorí hviezda zlodejka. S palácom zeme má špeciálny vzťah a budú spolu harmonizovať. To bude mať priaznivý vplyv na finančné záležitosti, ľahšie a väčšie možnosti získať prácu, posilnené sú verbálne a komunikačné schopnosti. Podporu má aj romantika a spokojný partnerský život. Po zdravotnej stránke je tu dobrá podpora pre pevné zdravie. Ak by bolo v priestore príliš veľa kovu, môže sa vyskytnúť vypočítavosť, menšie ťažkosti s chrbtom, kosťami a trávením a riziko vlámaní a krádeží. Ošetrovať netreba, pri negatívnom prejave použijeme Vodu v pasívnej forme.

 

Energie v jednotlivých sektoroch aktivujeme svojím pobytom v nich (dlhšie ako 2 hodiny denne - spálňa, detská izbu, obývacia izba, pracovňa, kancelária, ...), preto sa odporúča tie „postihnuté“ v danom roku nepoužívať. Výnimkou je vchod, v ktorom sa aktivujú vplyvy, aj keď ho použijete len jedenkrát za deň a málokto má dva vchody, aby mohol použiť ten druhý s lepšími ročnými Lietajúcimi hviezdami. Vo väčšine bytov však nejde nepoužívať niektoré izby, v pracovných priestoroch kancelárie, výrobne a pod., vtedy  sektory ošetrujeme odporučenými nápravnými a podpornými opatreniami. Robíme to so zámerom, že harmonizujeme / podporujeme vplyvy ročných Lietajúcich hviezd, nakoľko sú v každom sektore prítomné aj dlhodobo pôsobiace Lietajúce hviezdy, ktorých energo-informačný vplyv sa „uzamkol“ v danom priestore v čase jeho postavenia. Pokiaľ chcete ošetriť aj tieto vplyvy, obráťte sa na mňa a na základe výpočtov Vám navrhnem účinné opatrenia.

streda, 2 november, 2022 - 16:10

Milí priatelia,

Opäť sme s kolegynkami pod hlavičkou Feng šuej inštitút vydali už ôsmy ročník feng šuej kalendára pod názvom Silové miesta Slovenska 2023 a Diár a almanach feng šuej 2023.

Kalendár je určený ľuďom s aktívnym prístu­pom k životu, pre poradcov alebo fanúšikov feng šuej, ako aj terapeutov praktizujúcich klasickú čínsku medicínu. Téma silových a energeticky zaujímavých miest sa ešte zďaleka nevyčerpala. Aj v tomto 6. vydaní  uverejňujeme 14 farebných fotografií, z ktorých môžete pocítiť silu a energiu týchto miest alebo sa na svojich potulkách vydať priamo na miesto a vnímať ju naplno.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kalendári a v diári 2023 nájdete:

 • Z klasickej čínskej medicíny:

  • Podporné potraviny pre jednotlivé orgány + recept
  • Klimatické vplyvy a zdravotné prejavy v jednotlivých obdobiach
  • Podpora zdravia esenciálnymi olejmi v každom mesiaci
  • Emočná podpora Bachovými kvetovými esenciami (len v diári)
  • Orgánové hodiny
 • Z Feng šuej:

  • O klasickom Feng šuej
  • O metóde Lietajúce hviezdy
  • Lietajúce hviezdy na rok 2023, ich vplyv a harmonizácia
  • Ročné disharmonické vplyvy
  • Osobné životné číslo (Ming Gua) a jeho priaznivé a nepriaznivé smery
  • Ba Zhai
  • Popis trigramov
  • Tabuľky diagramov Lietajúcich hviezd pre 7., 8. a 9. periódu
 • Z klasickej čínskej astrológie a techník výberu správneho času:

  • Horoskop pre rok 2023
  • Špeciálne vplyvy v každom dni, na základe, ktorých si viete vybrať vhodný čas pre dôležité udalosti vo svojom živote – byť v správny čas na správnom mieste
 • Silové a energeticky zaujímavé miesta na Slovensku

 • Lunárny kalendár

 • České kalendárium so sviatkami a menami

 • Sebarozvojové, inšpirujúce a duchovné citáty

 

  

 

Kalendár má veľkosť A4 (pri zavesení na stenu 2 x A4) a diár almanach A5 (otvorený 2 x A5).

Cena je pre kalendár aj diár rovnaká: 11,80 eur, ak ich chcete, napíšte mi objednávku mailom.

streda, 10 november, 2021 - 12:30

Na workshope spolu odhalíme:

-  Vaše silné a slabé stránky / Vašich detí

-  Vaše nadania a talenty / Vašich detí

-  v čom bude lepšie Vaše dieťa: vo futbale alebo matematike?

-  v akej profesii bude Vaše dieťa úspešné a šťastné

 

Toto všetko prečítame vo Vašej astrologickej mape osudu (BaZi – štyri piliere osudu) :)

 

Reštartujte svoj profesijný život.

Nasmerujte seba a Vaše dieťa na ten správny smer v živote.

 

Na prednáške budeme pracovať s osobnými astrologickými mapami (Vašimi alebo Vašich detí, môžete si ich urobiť pre viac osôb).

 

Kedy:   1.12.2021 od 17.00  hod. do 20.00 hod.

Kde:    Centrum Voňavo, Trnavská 80, Bratislava

Cena:   20,- (max. počet 12 ľudí)

Prihlasovanie: info@fscentrum.sk (aby som vám mohla poslať link na web, na ktorom si urobíte svoju BaZi mapu)

streda, 10 november, 2021 - 11:52

Milí priatelia,

Opäť sme s kolegynkami pod hlavičkou Feng šuej inštitút vydali už siedmy ročník feng šuej kalendára pod názvom Silové miesta Slovenska 2022 a Diár a almanach feng šuej 2022.

Kalendár je určený ľuďom s aktívnym prístu­pom k životu, pre poradcov alebo fanúšikov feng šuej, ako aj terapeutov praktizujúcich klasickú čínsku medicínu. Téma silových a energeticky zaujímavých miest sa ešte zďaleka nevyčerpala. Aj v tomto 6. vydaní  uverejňujeme 14 farebných fotografií, z ktorých môžete pocítiť silu a energiu týchto miest alebo sa na svojich potulkách vydať priamo na miesto a vnímať ju naplno.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kalendári a v diári 2022 nájdete:

 • Z klasickej čínskej medicíny:

  • Podporné potraviny pre jednotlivé orgány + recept
  • Klimatické vplyvy a zdravotné prejavy v jednotlivých obdobiach
  • Podpora zdravia esenciálnymi olejmi v každom mesiaci
  • Emočná podpora Bachovými kvetovými esenciami (len v diári)
  • Orgánové hodiny
 • Z Feng šuej:

  • O klasickom Feng šuej
  • O metóde Lietajúce hviezdy
  • Lietajúce hviezdy na rok 2022, ich vplyv a harmonizácia
  • Ročné disharmonické vplyvy
  • Osobné životné číslo (Ming Gua) a jeho priaznivé a nepriaznivé smery
  • Ba Zhai
  • Popis trigramov
  • Tabuľky diagramov Lietajúcich hviezd pre 7., 8. a 9. periódu
 • Z klasickej čínskej astrológie a techník výberu správneho času:

  • Horoskop pre rok 2022
  • Horoskop každého znamenia na rok 2022 (len v diári)
  • Špeciálne vplyvy v každom dni, na základe, ktorých si viete vybrať vhodný čas pre dôležité udalosti vo svojom živote – byť v správny čas na správnom mieste
 • Silové a energeticky zaujímavé miesta na Slovensku

 • Lunárny kalendár

 • České kalendárium so sviatkami a menami

 • Sebarozvojové, inšpirujúce a duchovné citáty

  

 

Kalendár má veľkosť A4 (pri zavesení na stenu 2 x A4) a diár almanach A5 (otvorený 2 x A5).

Cena je pre kalendár aj diár rovnaká: 10,80 eur (ak by ste ich chceli predávať ďalej, napíšte mi).

streda, 24 február, 2021 - 14:04

V čom Vám môže pomôcť:
- jej esencia je jangovej (mužskej) energie, ohnivá energia
- minimalizuje a neutralizuje problematické situácie
- prináša múdrosť, štedrosť, veľkorysosť, vznešenosť, autoritu
- pomáha pri skúškach
- prináša odvahu, dobrú povesť, prestíž, charizma
- podporná pre služby, obchod, manažérov, obchodníkov, spoločenské kontakty
- je obzvlášť vhodná pre mužov

Kde?
- v sektore SV3 (52,5°- 67,5°), najlepšie pri obvodovej stene vášho príbytku alebo kancelárie

Kedy?
27.2.2021 medzi o 15.48 hod.

Ako?
1. nájdeme v priestore sektor, čo najpresnejšie pri obvodovej stene, najlepšie jeho stred
2. premyslíme si zámer, ideálna je aj meditácia zameraná na zámer
3. pripravíme si „aktivátor“:
a) fontánku alebo
b) obraz, klinček, kladivo
4. v presný dátum a čas urobíme aktiváciu, t.j. s prosbou a zámerom v mysli zapneme fontánku (variant a) alebo zatlčieme klinček, zavesíme obraz (variant b), opäť so zámerom a prosbou v mysli
5. po 7 dňoch (môže byť aj dlhšie, ale nie menej) poďakujeme a fontánku alebo obraz presťahujeme na svoje „obvyklé“ miesto, alebo môžeme ponechať celý rok

Samozrejme nemôžeme očakávať, že sa náš zámer alebo želanie splní bez nášho pričinenia, tak hurá do práce

streda, 3 február, 2021 - 18:37

Mnohí si chcete kalendár Silové miesta Slovenska alebo Diár almanach feng šuej prelistovať, prípadne sa hlbšie oboznámiť s jeho používaním. Pripravili sme pre Vás podrobné video ako s nimi efektívne pracovať:

Video tu

kalendár Silové miesta Slovenskadiár almanach feng šuej

streda, 3 február, 2021 - 18:24

3.2.2021 o 17.08 hod. (platí pre naše územie) začína nový solárny rok a do našich príbytkov a firemných priestorov vstupujú nové ročné vplyvy. Na workshope si o ich kvalitách povieme a dozviete sa ako ich ošetriť alebo aktivovať.

 • V akom rozložení zavítali nebeské vplyvy do našich príbytkov ?
 • Kde v priestore sa usídlil tento rok Veľkovojvoda Jupiter a čo s tým ?
 • Kde sa usídlila hviezda kariéry, prominentná a finančná hviezda a ako to viem využiť?
 • Ktoré z nebeských vplyvov a ako ovplyvnia moje životné oblasti: zdravie, kariéru, vzťahy, investície, deti, spoločenský život ?
 • Ako sa bude mať každé Ming gua v jednotlivých palácoch?
 • Na čo sa môžeme pripraviť v roku 2021 a čo robiť, aby sme z neho vyťažili čo najviac ?
 • Čo nerobiť v roku Kovového Byvola v príbytkoch, aby sme si niečo nepokazili ?

 

Môžete sa tešiť na 3 hodiny informácií, samozrejme rozdelených na kratšie časti. Video si môžete pozrieť TU

Cena záznamu workshopu je 21,- €, ak si ho prosíte, záväzne si ho môžete objednať  vyplnením objednávkového formulára. Pracovať s ním môžete, kedykoľvek, keď Vám to bude vyhovovať.

Ako bonus môžete dostať kalendár Silové miesta Slovenska 2021 alebo Diár almanach feng šuej 2021 za polovičnú cenu. Pôvodná cena je 10,80 a teraz 5,40 € :).

Na workshope pracujeme aj prakticky, tak si pripravte pôdorys svojho bytu / domu / firemného priestoru, do ktorého si môžete kresliť a robiť poznámky,  s presným zameraním severu. Sever zamerajte kompasom, mobilnou aplikáciou kompasu v mobile alebo pomocou Google máp. Na workshope si povieme ako to urobiť. Pripravte si tiež pravítko a písacie potreby, aby ste si vo svojom pôdoryse mohli všetko vyznačiť.

streda, 14 október, 2020 - 13:47

Milí priatelia,

Opäť sme s kolegynkami pod hlavičkou Feng šuej inštitút vydali už šiesty ročník feng šuej kalendára pod názvom Silové miesta Slovenska 2021Diár a almanach feng šuej 2021.

Kalendár je určený ľuďom s aktívnym prístu­pom k životu, pre poradcov alebo fanúšikov feng šuej, ako aj terapeutov praktizujúcich klasickú čínsku medicínu. Téma silových a energeticky zaujímavých miest sa ešte zďaleka nevyčerpala. Aj v tomto 6. vydaní  uverejňujeme 14 farebných fotografií, z ktorých môžete pocítiť silu a energiu týchto miest alebo sa na svojich potulkách vydať priamo na miesto a vnímať ju naplno.

kalendári a v diári 2021 nájdete:

 • Z klasickej čínskej medicíny:
  • Podporné potraviny pre jednotlivé orgány + recept
  • Klimatické vplyvy a zdravotné prejavy v jednotlivých obdobiach
  • Podpora zdravia esenciálnymi olejmi v každom mesiaci
  • Emočná podpora Bachovými kvetovými esenciami (len v diári)
  • Orgánové hodiny
 • Z Feng šuej:
  • O klasickom Feng šuej
  • O metóde Lietajúce hviezdy
  • Lietajúce hviezdy na rok 2021, ich vplyv a harmonizácia
  • Ročné disharmonické vplyvy
  • Osobné životné číslo (Ming Gua) a jeho priaznivé a nepriaznivé smery
  • Ba Zhai
  • Popis trigramov
  • Tabuľky diagramov Lietajúcich hviezd pre 7., 8. a 9. periódu
 • Z klasickej čínskej astrológie a techník výberu správneho času:
  • Horoskop pre rok 2021
  • Horoskop každého znamenia na rok 2021 (len v diári)
  • Špeciálne vplyvy v každom dni, na základe, ktorých si viete vybrať vhodný čas pre dôležité udalosti vo svojom živote – byť v správny čas na správnom mieste
 • Silové a energeticky zaujímavé miesta na Slovensku
 • Lunárny kalendár
 • České kalendárium so sviatkami a menami
 • Sebarozvojové, inšpirujúce a duchovné citáty

 

 

Cena je pre kalendár aj diár rovnaká: 10,80 eur (ak by ste ich chceli predávať ďalej, napíšte mi).

štvrtok, 17 september, 2020 - 13:40

 • tvary budov
 • pôdorys domu, nepravidelné tvary, chýbajúce časti
 • Jasná dvorana –  čo to je a kde ju získať ?
 • Qi Kou – kde to nájdem ?
 • priečelie domu a vstupné dvere
 • Xiang Xing a Zuo Xing domu
 • Tai Ji domu, bytu a jeho analýza

 

Kedy:   9.12.2020 od 17.00  hod. do 19.00 hod.

Kde:     Voňavo, Trnavská 80, Bratislava

Cena:   20,- (max. počet 10 ľudí)

 

Prihlasovanie: info@fscentrum.sk